Фаворитът за влизане от Втора в efbet Лига – Крумовград,

...

Крумовград катастрофира в Монтана с 1:4

Фаворитът за влизане от Втора в efbet Лига – Крумовград, претърпя тежко поражение като посетител на Монтана. „ Жълто-сините “ изгубиха с 1:4 визитата си край река „ Огоста “ на едноименния стадион. Тимът от южна България стартира ужасно мача, отбелязвайки още във 2-ата минута посредством Яшар, само че последва бърз поврат за монтанчани още до 9-ата.

Преди да са минали и две минути игра гостите откриха. Костадин Илиев центрира по страховит метод от лявото крило, а Джунейт Яшар откри с глава. Опитният състезател засече топката по доста хубав метод с плонж.

Пет минути след попадението на крумовградчани резултатът бе подравнен. Борислав Дамянов надскочи сензитивно персоналния си надзирател в наказателното и с глава прати топката в мрежата на Макенджиев.

120 секунди откакто паритетът бе възобновен монтанчани обърнаха. Северозападният отбор разви добра композиция, на чийто връх се откри Фудил, който с изстрел с левия крайник прати кълбото тъкмо под гредата.

Три минути преди края на полувремето домакините можеха да поведат с 3:1. При едно балонно центриране Макенджиев увисна и провокира същинска блъсканица в наказателното си поле, при която бе открита напречната греда, а след това Монтана получи и дузпа за игра с ръка на Манярес. Колумбиецът спря топката с ръка на голлинията и бе изпъден. Димитър Буров застана зад топката, само че стреля едва и Макенджиев отрази.

В 59-ата минута Дамянов още веднъж скочи високо и нанесе удар с глава, само че Макенджиев се намеси.

Точно 11 минути по-късно Дамянов бе непогрешим. Иванов стигна до аутлинията и откри създателя на първия гол към точката за осъществяване на дузпа, а той от тази позиция единствено насочи във вратата.

Хеттрикът за Борислав Дамянов бе факт броени минути по-късно. Тогава офанзивният футболист получи извеждащ пас от Уамри и с удар с левия крайник в близкия ъгъл направи 4:1.

Уамри също имаше късмет да се разпише в 83-ата минута, само че се размина със ужасно подаване на Тони Иванов.  Снимка: Спортал
Източник: novsport.com