Европейският волейболен шампион Италия е новият победител в Лигата на

...

Италия стана шампион в Лигата на нациите при жените

Европейският волейболен първенец Италия е новият победител в Лигата на нациите за дами. Момичетата на Давиде Мацанти се постановиха изрично над олимпийския вицешампион Бразилия с 3:0 (25:23, 25:22, 25:22) в огромния край на Лигата, игран довечера в турската столица Анкара.

Така " Скуадра адзура " завоюва за първи път купата от най-комерсиалната волейболна конкуренция като наследи досегашния хегемон и троент победител Съединени американски щати.

От друга страна това беше трети следващ изгубен край за Бразилия, откакто предходните два пъти отстъпи на Съединени американски щати надлежно с 2:3 и 1:3 гейма.

По-рано през днешния ден международният първенец Сърбия завоюва бронзовите медали, откакто разочарова и надигра домакините от Турция с 3:0 гейма.

Пореден страховит мач за Италия изигра звездата Паола Егону, която бе над всички и заби 21 точки (3 блока и 43% успеваемост в атака) за успеха.

За бразилките Киси Нашименто (1 блок, 1 ас и 44% успеваемост в атака) и Габи Гимараеш (1 блок, 1 ас, 35% успеваемост в офанзива и 50% съвършено посрещане) завършиха с 14 и 11 точки.

Източник: trafficnews.bg