Европейският шампион Никита Нагорний от Русия спечели златен медал в

...

Никита Нагорний спечели световната титла в многобоя по спортна гимнастика

Европейският първенец Никита Нагорний от Русия завоюва златен орден в многобоя на международното състезание по спортна гимнастика за мъже, което се организира в немския град Щутгарт.

22-годишният Нагорник получи общ общ брой от 88,772 точки, като изпревари с 1,607 точки сънародника си Артур Далолян. Трети остана украинецът Олег Верняев с 86,973 точки.

За Нагорний това е втора международна купа след тази от отборното съревнование. До нея обаче той стигна и с малко шанс, откакто главният му противник и международен първенец за 2017 година Сяо Жотън от Китай направи неточност при финалното си осъществяване на висилка и не съумя да приключи по проект съчетанието си, като по този начин остана на четвърто място в крайното класиране.