Евертън записа 4-ата си поредна победа във Висшата лига след

...

Евертън продължава да лети, записа четвърта поредна победа

Евертън записа 4-ата си поредна победа във Висшата лига след удобен триумф против Бърнли с 2:0. И двете попадения паднаха през първата част от статични положения.

В 10-ата минута Дуайт МакНийл стигна до подаване в наказателното поле и стреля с глава, само че опитът му мина настрана от вратата на домакините.

Осем минути по-късно Доминик Калвърт-Люин се озова на добра позиция в пеналтерията. Джеймс Трафорд обаче бе на точното място и мазета в корнер. От последвалия ъглов удар Амаду Онана засече центриране на Макнийл и откри резултата.

По-добрата игра на “карамелите ” продължи и Майкъл Кийн видя по какъв начин Трафорд прави ужасно избавяне.

Секунди по-късно Джордан Пикфорд изрита топката към противниковата половина, Джеймс Тарковски смъкна топката към Кийн. Неговият първи удар бе избавен, само че при добавката направи резултата 2:0.

В началото на втората част Джеймс Гарнър извърши директен свободен удар, само че Трафорд още веднъж сподели добър инстикт.

В 61-ата минута Зеки Амдуни направи прекрасен пробив и нахлу в наказателното поле. Той падна в наказателното поле, само че до дузпа не се стигна.

Четири минути по-късно Амдуни се опита да изненада Пикфорд, само че той избави бе проблем и мазета в корнер.

В 80-ата минута Бърнли стигна до най-хубавата си опция, откакто Сандер Берге стреля от границата на пеналтерията, само че осъществяването му разтресе напречната греда.

С успеха Евертън се изкачи до 16-ото място с 16 точки, до момента в който Бърнли е 19-ти с едвам 8 пункта. В идващия кръг “карамелите ” ще гостуват на Тотнъм, до момента в който тимът на Венсан Компани ще срещне Фулъм.
Източник: novsport.com