Евертън постигна първата си победа като гост в Премиър лийг

...

Евертън дочака първата си победа като гост, затъването на Нюкасъл продължава

Евертън реализира първата си победа като посетител в Премиър лийг през този сезон, откакто надви с 1:0 над Нюкасъл на " Сейнт Джеймсис Пакр ". Единственото попадение означи Уейн Рууни в 27-ата минута. " Свраките " нямаха никакъв шанс през днешния ден, откакто на два пъти гредите спираха удари на Ричи и Морено.

Рафаел Бенитес бе направил четири промени - Ласълс, Диаме, Шелви и Атсу започнаха като титуляри. Морган Шнайдерлин и Аарън Ленън стартираха за " карамелите ".

В 12-ата минута удар на Идриса Гай мина на сантиметри настрана. Нюкасъл обаче можеше да поведе в 25-ата минута, само че " свраките " нямаха шанс, защото изстрел на Мат Ричи срещна гредата. Минута и 11 секунди по-късно Евертън поведе, откакто Карл Дарлоу мазета неприятно удар с глава на Ленън, а Уейн Рууни довкара от близко.

В 37-ата минута шансът още веднъж обърна тил на домакините, откакто изстрел на Мерино от към 30 метра още веднъж рикошира в гредата.

20 минути преди края Дарлоу избави удар с глава на Уилямс, който бе оставен самичък и засече центриране на Сигурдсон.

В добавеното време домакините останаха с човек по-малко, откакто Джонджо Шелви получи пряк червен картон за закъсняло влизане в краката на Гай.

Нюкасъл няма победа към този момент е осем следващи мача в Премиър лийг, като това бе и четвърта поредна загуба на " свраките " вкъщи. Селекцията на Рафаел Бенитес заема 16-о място с актив от 15 точки. Евертън към този момент е десети с 22 пункта.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! Премиър лийг 17 кръг, сряда 13 декември  Нюкасъл 0:1краен резулат  Евертън