Етър“ продължи серията си на четири поредни мача без загуба

...

Етър спечели срещу Литекс на Ивайло в контролна среща

„ Етър “ продължи серията си на четири следващи мача без загуба в контролите, като би с 1:0 „ Литекс “ Ловеч. Двубоят се игра на стадион „ Ивайло “ във Велико Търново. След загубата от „ Янтра “ в първата си инспекция, „ виолетовите “ натрупаха три победи против „ Сливен “, „ Етър-2 “ и „ Литекс “ плюс тъждество 1:1 като посетители на елитния „ Черно море “.

Първата част съвсем не предложи благоприятни условия и закономерно приключи без голове. Втората обаче стартира с попадение – в 47-ата минута Евгений Илиев бе изведен отлично самичък против вратаря от Мартин Тошев и откри резултата. В игра за етърци се появи и възобновеният умел нападател Дани Младенов. Гостите също потърсиха попадение за равнене, само че не съумяха и мачът приключи с разумното минимално 1:0.

До края на подготовката на етърци следва и посещение на дублиращия отбор на „ Лудогорец “ на 4 февруари, а стартът на пролетния полусезон е с домакинство против „ Монтана “ на 14 февруари.

„ Етър “:  Християн Славков, Кристиян Кънчев, Крум Стоянов, Кольо Станев, Георги Александров, Емануил Личев, Георги Ангелов, Валери Христов, Евгений Илиев, Мартин Тошев, Алехандро (Ангел Мартинов, Иван Дерменджиев, Атанас Атанасов, Даниел Младенов, Росен Върбишки, Мариян Иванов, Христо Митев, Здравко Илиев, Марио Балъков, Николай Янков, Павел Иванов, Георги Иванов).
Източник: novsport.com