Елче загуби от Хетафе с 0:1 и остана единственият отбор,

...

Осма загуба за Елче в Примера Дивисион

Елче загуби от Хетафе с 0:1 и остана единственият тим, който към момента няма победа от началото на сезона в испанската Примера дивисион.

Това е осмо проваляне от 12 мача за Елче, който заема последното място в класирането. Тимът пропусна шанса да приключи наедно за четвърти път в последните си пет мача, когато нападателят Люка Бойе не съумя да се разпише от дузпа в 87-ата минута.

Енес Юнал означи победния гол в 54-ата минута за отбора на Хетафе. Успехът изкачи гостите до 14-о място в таблицата. Хетафе нямаше победа пет следващи мача, като приключи наедно в последните три.

Във краткотрайното класиране отпред е Реал Мадрид с 32 точки, следван компактно от Барселона с 31, трети е Атлетико Мадрид с 23 точки. Първите пет места запълват Бетис и Реал Сосиедад надлежно с по 23 и 22 точки.