Един от лидерите във френската Лига 1 - отборът Монпелие,

...

Монпелие се издъни срещу последния

Един от водачите във френската Лига 1 - тимът Монпелие, позволи неверна стъпка при гостуването на последния в класирането Гинган от деветия кръг. Гостите откриха посредством Анди Делор в 30-ата минута, то позволиха изравнителен гол в средата на второто полувреме, когато за Гинган се разписа Никола Бенезет. И двата тима приключиха с по 10 души на терена. Домакините останаха с човек по-малко в 7-ата минута, когато реферът изгони Маркус Тюрам за удар без топка. В 39-ата и гостите бяха редуцирани, откакто Флоран Моле получи втори жълт картон. Така Монпелие пропусна късмет да се утвърди на третото място преди паузата за националните тимове. В момента отборът е трети с 16 точки, само че може теоретично да бъде преместен от Лион, който има 14 и играе в неделя като посетител с Пари Сен Жермен. В другите мачове от кръга Страсбург изпусна успеха като посетител на Анже, откакто поведе с 2:0, само че позволи равнене под проливния дъжд. Реймс също си потегли с точка при гостуването на Ним, а единственият тим, който завоюва цялостен актив от точки в събота вечер беше Амиен, който дави Дижон с 1:0. Лига 1 9 кръг, събота 6 октомври  Гингам 1:1краен резулат  Монпелие