Две българки се класираха за втория кръг на международния турнир

...

Диа Евтимова и Ани Вангелова се класираха на четвъртфинал във Варна

Две българки се класираха за втория кръг на интернационалния шампионат за дами във Варна. Надпреварата се организира на кортовете на Търговска колегия "Супер спорт " и има награден фонд от 15 000 $.

Поставената под №2 Диа Евтимова завоюва безапелационно против Габриела Хорачкова от Чехия с 6:1, 6:3 за 65 минути. Българката поведе с 5:0 в първата част и завоюва с 6:1. Втората част стартира по-равностойно, само че след 2:2 българката взе четири от идващите пет гейма, с цел да победи. За място на полуфиналите Евтимова ще се изправи против румънката Кристина Адамеску, която отстрани шестата сложена Юлия Стаматова с 6:3, 7:5.

Поставената под №8 Ани Вангелова продължава напред след триумф против участващата с "уайлд кард " друга българка Мелади Тодорова с 6:1, 6:0 за 56 минути. На четвъртфинал Вангелова ще играе против румънката Йоана Гаспар, която победи сънародничката си Габриела Дука със 7:6(4), 1:6, 6:1.

Поставената под №7 Петя Аршинкова загуби от състезаващата се за Турция българка Хюлия Есен с 6:4, 3:6, 6:4 в мач с общо 20 пробива. Държавната шампионка на България за дами навън и в зала Гергана Топалова отпадна във втория кръг след проваляне от петата в схемата Мириам Булгару (Румъния) с 6:0, 4:6, 2:6.