Двата най-големи футболни гранда на България ЦСКА и Левски завършиха

...

ЦСКА и Левски се неутрализираха взаимно за радост на Лудогорец

Двата най-големи футболни гранда на България ЦСКА и Левски приключиха 0:0 в мач от плейофите на ефбет Лига. Двубоят на Националния стадион „ Васил Левски “ предложи доста представление, тактическо надхитряне, положения и жълти картони, само че прекомерно малко точни удари, които да застрашат двамата вратари Димитър Евтимов и Николай Михайлов.

Въпреки че „ сините “ имаха множеството шансове за отбелязване на гол, Маурисио Гарсес от ЦСКА можеше да донесе трите точки към „ Българска войска “ във финалните минути, но направи очевиден пропуск, останал самичък против вратаря.

С това нулево реми се удължи серията от 10 следващи срещи на „ алените “, в които остават непобедени от 26-кратния първенец на България. При този процес на събитията, в случай че Лудогорец вземе даже точка против Славия, ще се поздрави с нова купа на страната.

В 9-ата минута Кери извърши корнер вдясно по нападението, само че отбраната се оправи без особени компликации и почисти.

2 минути по-късно “сините” проведоха контраофанзива посредством Уелтън, който надбяга противниците към себе си, само че изпрати топката високо над вратата. В 20-ата минута Илиян Стефанов получи пред наказателното поле, залъга противник, преодоля Мено Кох и стреля с левия крайник, само че на сантиметри над очертанията.

В 25-ата минута Жорди Кайседо насочи отдалечен шут, само че прекомерно неопределено.

4 минути по-късно Краев насочи удар от междинна отдалеченост, но настрана. В 38-ата минута Филип Кръстев постави кълбото на главата на Ван дер Каап от корнер, само че опитът му не сполучи – вляво от вратата.

В 43-ата минута Креъм Кери приключи стойностна офанзива на домакините с левия крайник от границите на пеналтерията, само че над напречната греда.

В 48-ата минута Михайлович центрира от десния фланг, а Билал Бари надскочи опеката си и потърси задачата с глава, само че не я откри.

9 минути по-късно Греъм Кери получи пас от Гарсес след неприятна интервенция на сините бранители, само че изстрелът на британеца профуча на сантиметри от лявата греда след рикошет. Последвалият ъглов удар обаче не докара до никаква заплаха за Николай Михайлов. Гарсес опитва да изненада стража на гостите в 62-ата минута с отдалечен шут, само че мерникът му изневери.

Секунди по-късно Билал Бари се възползва от неточност в противниковата защита, лиши кълбото от Мено Кох и се откъсна самичък против Евтимов, само че но младият вратар излезе самоуверено и се намеси уверено момент преди стрелецът да нанесе удар. В 64-ата минута Уелтън получи пространството и времето, с цел да изведе отбора си напред, само че изстрелът му в долния ляв ъгъл бе избавен от плонжда на Евтимов.

Греъм Кери още веднъж бе най-опасният състезател на ЦСКА в 66-ата минута, когато потърси долния десен ъгъл на вратата от директен свободен удар, само че рикошет изкара топката в ъглов удар, който още веднъж не затрудни бранителите на “сините”.

В 77-ата минута Филип Кръстев центрира от свободен удар, Ван дер Каап продължи пътя на топката с глава, само че право в ръцете на Евтимов.

В 84-ата минута Маурисио Гарсес бе изведен на отлична стрелкова позиция един против един с Николай Михайлов в наказателното поле, само че ударът му бе безпределно неакуратен и над очертанията. В 93-ата минута Жеферсон засече центриране на близката греда от Федерико Варела в наказателното поле, но ударът му с глава облиза мрежата на горната греда, което бе и финалният акомпанимент от дербито.

ЦСКА (4-2-3-1): 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери, 3. Жеферсон, 27. Маурисио Гарсес, 30. Яник Вилсхут, 9. Жорди Кайседо

Старши треньор: Алън Пардю

Левски (4-2-3-1): 13. Николай Михайлов, 91. Драган Михайлович, 5. Килиан ван дер Каап, 23. Сонко Сундберг, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 88. Марин Петков, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 19. Билал Бари

Старши треньор: Цанко Цветанов

Стадион: “Васил Левски”, София

Главен арбитър: Георги Кабаков
Източник: bg-voice.com