Два отбора са с пълен актив от 9 точки след

...

3 от 3 за ЦСКА и Любимец-13. Лудогорец стъпи накриво в Първа лига на МФЛ-Варна

Два тима са с цялостен актив от 9 точки след третия кръг на шампионата на Първа лига от МФЛ-Варна. Това са МФК ЦСКА и Любимец-13, до момента в който Лудогорец (Доброплодно) направи първа неверна стъпка, допускайки тъждество.

" Червените " се утвърдиха на лидерската позиция, откакто надвиха с 2:1 над МФК Макао. Юлиан Димитров откри резултата в 9-ата минута, а Пламен Иванов успокои своите с второ попадение в 25-ата. Три минути преди края на срещата Димитър Ангелов върна футболистите на Макао в дуела, само че в оставащото време те не съумяха да стигнат до равенството.
Любимец-13 пък в трети следващ мач би с минимална разлика, само че за първи път вкара повече от един гол - цели четири. Галин Милков и компания надиграха с 4:3 МФК Балерините. През първото полувреме обаче задатъкът бе за сребърните медалисти от предишния шампионат. Те повеждаха на два пъти посредством Николай Илиев (7`) и Симеон Георгиев  (15`), а сред тях Николай Байчев (14`) бе изравнил. През втората част събитията на терена бяха много трагични. Любимец-13 съумя да стигне до поврат след два гола на Борислав Рангочев в 22-ата и 32-ата мин. Две по-късно Николай Илиев изравни за Балерините, само че Николай Байчев се трансформира в воин за своите в 38-ата мин., носейки им трета поредна победа.
В третия мач от програмата на кръга за първи път се случиха две неща - Лудогорец (Доброплодно) не съумя да победи, а СОД-DSC стигна до първа точка. Срещата приключи 2:2. Илия Блажев даде задатък на " охранителите " в 5-ата мин., а Валери Даскалов изравни в 10-ата. Символичният посетител " докосна " успеха след гол на Калин Денев в 28-ата, само че две мин. преди края Георги Панайотов донесе точката на " орлите ".
МФК Дубала се подреди незабавно след първата тройка в класирането, откакто реализира втора поредна победа, надигравайки с 3:2 МФК Волов. Бронзовият медалист от предходната година дръпна с 3:0 след голове на Ивайло Станчев (3`), Пламен Цветков  (7`) и  Златин Жеков  (25`), а противникът му се върна в мача посредством Пламен Жеков  (28`) и Добромир Димитров  (37`), само че за повече нямаше сили.
МФК Пекарни Чочо записа първата си победа в това състезание, откакто надигра с 8:3 Godzila, който се закотви на последната позиция без нито една извоювана точка. " Пицарите " съумяха да поведат посредством Петьо Василев минута преди края на първото полувреме. След почивката паднаха цели 10 гола в границите на 16 минути. " Пекарите " обърнаха с два гола на Деян Давидов (24`, 25`), само че Петьо Василев изравни в 27-ата. Нов гол на Давидов (27`) и попадение на Атанас Алексиев (30`) доведоха нещата до 4:2. Силите на " пицарите " стигнаха единствено за още един гол, дело на Димитър Йолов в 31-ата мин., след което " пекарите " вкараха четири безответни посредством Симеон Момчилов (33`), Валентин Василев (39`) и Никола Николов (39` и 40`).

Източник: petel.bg