Дунав стана поредния тим в efbet Лига, който измъква точки

...

И Дунав взе точка от ЦСКА-София

Дунав стана следващия отбор в efbet Лига, който измъква точки от ЦСКА -София. Двата отбора направиха 1:1 в Руса в мач от седмия кръг на елитната група. През първото полувреме ЦСКА-София бе по-активният тим, атакуваше постоянно, а играта се водеше главно в половината на домакините. Само положителните изяви на вратаря на Дунав Благой Макенджиев обаче не доведоха до попадения. При първата си рискова офанзива в 41-ата минута Дунав поведе в резултата. Стефан Христов се възползва от неточност в алената отбрана, остана самичък против вратаря Черниаускас и с прецизен удар означи. Футболистите на ЦСКА София продължиха да атукавт и след почивката. Изстрелите против вратата на Дунав следваха един след различен, само че гостите по този начин и не съумяха да стигнат до изравнителен гол. Той падна чак в 68-ата минута след мощен удар от придвижване на Евандро, който получи топката от Малинов в наказателното поле. До края на мача гостите по този начин и не съумяха да пробият отбраната на Дунав и вратаря Макенджиев, с цел да запишат победа. Със извоюваната точка Дунав е11-и със 7 т, а ЦСКА-София е пети с 12.
Източник: standartnews.com