Драматична победа постигна националния отбор по волейбол в Лигата на

...

Волейболистите с драматичен обрат срещу Австралия

Драматична победа реализира националния тим по волейбол в Лигата на нациите пред варненската аудитория. България надигра с 3:2 гейма (20:25, 29:27, 22:25, 25:21, 15:13) Австралия и си върна за миналогодишната загуба в София. Успехът е извънредно значим, тъй като австралийците, също като нас, са измежду отборите, които би трябвало да пазят правото си за присъединяване в елитната група. Момчетата на Силвано Пранди изоставаха на два пъти в срещата, само че в последна сметка зарадваха българските почитатели изпълнили залата във Варна. С триумфа си волейболистите направиха страховит подарък на някогашния старши треньор на националите Пламен Константинов, който на рождения си ден бе пристигнал да поддържа момчетата в залата.

В първата част нашите не съумяха да влязат в темп и закономерно изгубиха. Във втората българските волейболисти изоставаха със 7 точки, само че демонстрираха темперамент и съумяха да я затворят със 29:27 с помощта на положителните изяви на Цветан Соколов и Тодор Скримов. Третият и четвъртият гейм бяха равностойни и изходът от тях се реши в заключителните точки. В тайбрека нашите бяха догонващи през огромна част от времето, само че резервираха хладнокръвие във значимите моменти и се поздравиха с крайния триумф. Огромна заслуга за успеха на нашите има страхотната варненска аудитория, която ги поддържаше до самия край. Сред най-активните в поддръжката на нациналите бе и министъра на младежта и спорта Красен Кралев. Той персонално поздрави волейболистите ни след мача с Австралия и им пожела триумф в съботния мач против Япония, който загуби от Италия с 1:3 гейма ".
Източник: standartnews.com