Доскорошният защитник на ЦСКА Божидар Чорбаджийски няма да запомни с

...

Кошмарен дебют за Чорбаджийски в Стяуа

Доскорошният бранител на ЦСКА Божидар Чорбаджийски няма да запомни с положително първия си мач в румънското състезание. Българинът дебютира за ФКСБ с червен картон в 75-ата минута, а грандът от Букурещ беше победен с 0:4 от Газ Метан и се смъкна на предпоследното 13-о място в класирането. Шокиращ е и фактът, че на дъното в таблицата е другият най-успешен румънски клуб - Динамо (Букурещ).

Чорбаджийски стартира като титуляр за ФКСБ, а на пейката за гостите беше предишният за малко през Лудогорец Адриан Попа. В състава на Газ Метан, воден от някогашния ментор на ЦСКА-София Едуард Йорданеску, личеше името на Серджиу Буш. В групата за мача беше и Нелуц Рошу, който бе съотборник с Буш в Левски, само че той не влезе в игра.

Резултата откри Дариус Олару в 17-ата минута. В 31-ата Чорбаджийски получи жълт картон, а подобен към този момент имаше и другият централен бранител Юлиан Кристеа. Впоследствие и двамата бяха изгонени. Малко преди почивката Буш направи необикновен пропуск на празна врата.
Източник: fakti.bg