Досегашният удавник на Примера дивисион Малага записа втора поредна домакинска

...

Малага се събуди преди гостуването на Сантиаго Бернабеу

Досегашният " удавник " на Примера дивисион Малага записа втора поредна домакинска победа и съумя да се отлепи от последното място. Днес " албиселестес " надделяха трагично Депортиво Ла Коруня с 3:2 в среща от 12-ия кръг. Победното попадение падна в 84-ата минута по сходство на решаващия гол за триумфа с 2:1 над Селта преди два кръга, когато пък щастливата минута беше 83-ата.

Роберто Росалес подвигна " Ла Росаледа " на крайници още в 15-ата минута, само че по-късно Супер Депор съумя да стигне до цялостен поврат след голове на досегашния нападател на Арсенал Лукас Перес (23') и Фабиан Шер (52').

Любимецът на почитателите на Малага Гонсало Кастро-Чори изравни след безредие в 63-ата минута и оставаше половин час, в който домакините да стигнат до крайния триумф. И те извършиха задачата си, откакто промените Хуанпи и Борха Гастон комбинираха, с цел да може преотстъпеният от Суонзи нападател елегентно да преодолее Рубен Мартинес за крайното 3:2.
MCFTV| Nunca es tarde si la dicha es buena... ¡¡@BorjaBaston abre su tarro de las esencias para darnos la victoria!! #MálagaDépor pic.twitter.com/fHMxZ5AE1d
— Málaga CF (@MalagaCF) November 19, 2017

За Малага това са единствените две победи от началото на шампионата, само че пък подемът в играта се вижда и идва тъкмо преди гостуването на " Сантиаго Бернабеу " след седмица.

Положението на Ла Коруня също не е цветущо, защото тимът от Галисия има единствено 11 точки.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 12 кръг, неделя 19 ноември  Малага 3:2краен резулат  Депортиво Ла Коруня