Домакинските мъки за Жирона в Примера дивисион продължават с пълна

...

Жирона продължава да страда у дома

Домакинските страдания за Жирона в Примера дивисион не престават с цялостна мощ. Каталунците позволиха нова загуба на своя стадион " Монтиливи ", този път с 1:2 от Атлетик Билбао. Така отборът няма триумф вкъщи към този момент повече от 5 месеца.

Срещата стартира добре за Жирона и в 37-ата минута домакините поведоха в резултата. След един бързо изпълнен тъч Раул Гарсия центрира в наказателното поле, където Кристиан Стуани се извиси и с глава порази вратата за 1:0.

През втората част обаче Атлетик направи цялостен поврат. В 53-ата минута Юри Берчиче центрира отляво и Иняки Уилямс с глава бе прецизен за 1:1.

В 59-ата минута гостите повториха упражнението, само че този път Уилямс центрира отдясно към Раул Гарсия, който с глава направи резултата 1:2.

С тази победа Атлетик събра актив от 40 точки и се изкачи до 8-ото място в таблицата. Жирона пък се намира на 12-ата позиция с 34 точки.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 29 кръг, петък 29 март  Жирона 1:2краен резулат  Атлетик Билбао