Джонатан Тейвс се отличи с три гола и две асистенции,

...

Джонатан Тейвс и Патрик Кейн със силни изяви при победата на Чикаго над Вашингтон

Джонатан Тейвс се отличи с три гола и две асистенции, а Патрик Кейн добави два гола и три асистенции при успеха на Чикаго с 8:5 против носителя на Купа " Стенли " Вашингтон в среща от постоянния сезон на НХЛ.

За първенците това е пета поредна загуба, което им се случва за първи път от началото на акцията.

Останалите попадения за Чикаго осъществиха Брендън Саад, Алекс ДеБринкат и Дилън Стром. Вратарят Колин Делиа отрази 34 изстрела.

Джон Карлсън се разписа на два пъти за Вашингтон, Дмитри Орлов и Мат Нисканен прибавиха по един гол и асистенция, а Бруукс Орпик вкара едвам второто си попадение за сезона.

Вратарят Брейдън Холтби позволи четири гола от 11 изстрела преди да бъде сменен от Финикс Копли през втората част.
Кал Клатърбък означи два гола през първата третина, а Робин Ленър избави 19 удара при успеха на Ню Йорк Айлендърс с 3:0 против Анахайм в различен мач от НХЛ. За Айлендърс това е пети следващ триумф в Лигата.

Лео Комаров вкара третия гол, негов шести за сезона, 28 секунди преди края на втората част.
Ванкувър завоюва против Детройт с 3:2, а Алиас Петерсон се регистрира с гол и асистенция при завръщането си в състава след травма на коляното.

20-годишният новобранец пропусна пет мача, откакто получи контузията на 3 януари против Монреал.

Антоан Ръсел и Бо Хорват също бяха точни за Ванкувър, а Брок Безър направи две асистенции.

Франс Нилсен и Томаш Ванек означиха попаденията за Детройт.
Аризона завоюва като посетител с 4:2 против Торонто и записа пети триумф в последните си седем мача.

Каролина реализира триумф при гостуването си на Едмъндън със 7:4, а по две попадения за Каролина осъществиха Нино Нидеррейтер и Лукас Уолмарк.