Джеси Лингард най-накрая направи своя дебют за ФК Сеул... но

...

Джеси Лингард преживя кошмарен дебют за ФК Сеул след изненадващ трансфер

Джеси Лингард най-сетне направи своя дебют за ФК Сеул... само че първото му излизане няма да остане дълго в паметта.

Бившата звезда на Манчестър Юнайтед изненада мнозина, когато реши да отхвърли голям брой преференциални предложения, с цел да подпише в последна сметка за южнокорейската страна против заплати от към £17 500 на седмица. Лингард влезе от аварийна пейка, когато Сеул загуби от Гуанджу в ранните часове на събота.

Те изгубиха с 2-0, като първият гол падна в 21-та минута, когато Лингард наблюдаваше от аварийна пейка. Бившият британски национал беше на терена единствено четвърт час, само че съумя да получи жълт картон, защото Гуанджу вкара втори гол късно.

Загубата на Сеул беше първият мач от сезона на K League. Миналия сезон отборът от южнокорейската столица приключи на седмо място, откакто годината преди този момент беше осми. Преминаването към Азия никога не е натурален път за британските играчи, само че Лингард беше разчувствуван от вероятността.