Димитър Кузманов постигна победа с 6:4, 6:4 над един от

...

Кузманов отстрани Дамир Джумхур в Барселона

Димитър Кузманов реализира победа с 6:4, 6:4 над един от най-хубавите тенисисти, против които се е изправял досега в кариерата си - Дамир Джумхур, заяви Българска национална телевизия.

Босненецът бе подложен под №4 в главната скица на шампионата на алено в Барселона, като двамата премериха сили на 1/8-финалния стадий.

Българинът стигна пръв до брейк в осмия сет на първия гейм, само че по-късно му се наложи да повтаря упражнението, с цел да затвори частта в своя изгода.

Във втория сет взе ранна преднина от 3:0 гейма и въпреки Джумхур да изравни резултата след 96 минути игра Кузманов завоюва последното подаване на противника, с цел да се озове измежду най-хубавите 8 в шампионата.

На идващия стадий негов противник ще бъде съотборникът му на двойки - Теймураз Габашвили от Русия. Двамата по-късно имат на собствен ред мач на 1/4-финалите против Алехандро Моро Каняс и Жауме Пла Малфейро от Испания.

Наградният фонд на шампионата от сериите Challenger е €44 800.
Източник: fakti.bg