Действащият шампион Голдън Стейт постигна трудна победа като гост на

...

Голдън Стейт се наложи трудно като гост, Бостън записа 15-та си поредна победа

Действащият първенец Голдън Стейт реализира сложна победа като посетител на Филаделфия Севънти Сиксърс със 124:116 в дуел от НБА.

„ Воините “ съумяха да наваксат закъснение от 22 точки, откакто на полувремето домакините водеха със 74:52.

Играчите на Стив Кър обаче съумяха да се измъкнат от тежката обстановка и в последна сметка да се поздравят с успеха. Стеф Къри приключи с 35 точки, а Кевин Дюрант добави 27 пункта. Най-резултатен за домакините от Филаделфия бе Бен Симънс с 23 точки, а Джоел Ямбийд приключи с 21 пункта.

В друга среща неудържимият тим на Бостън Селтикс се наложи със 110:99 при гостуването си на Атланта Хоукс. Селтикс отстъпваше с 15 точки след първата четвърт, само че съумя да стигне до цялостен поврат. Отделните елементи в зала „ Филипс Арена “ приключиха 35:20, 15:24, 27:36, 22:30. Най-резултатен за спечелилите бе Кайри Ървинг с 30 точки, а Джейлън Браун добави 27 пункта, което е и негов персонален връх.

За „ ястребите “ Денис Шрьодер приключи срещата с 23 точки, а Кент Бейзмор добави 19.