ДЕТРОЙТ (AP) — Кейд Кънингам вкара 12 от своите 22

...

22-те точки и 8 асистенции на Кейд Кънингам помагат на Пистънс да надминат Хорнетс със 114-97, за да вземат серия от 3 мача за сезона

ДЕТРОЙТ (AP) — Кейд Кънингам вкара 12 от своите 22 точки през първата четвърт, с цел да помогне на Детройт Пистънс да изградят двуцифрен задатък и приключи с осем асистенции при успеха със 114-97 над Шарлът Хорнетс в понеделник вечер.

Кънингам доближи 1200 точки и 400 асистенции в 54-ия си мач, постигайки тези общи резултати за сезон по-бърз от всеки състезател в историята на франчайза, един мач по-бърз от члена на Залата на славата Исая Томас през сезон 1984-85.

Пистънс завоюваха единствено 11 мача, само че победиха серията от три мача против Шарлот.

Новакът на Хорнетс Брандън Милър вкара 19 точки, а Майлс Бриджис имаше 24, само че роденият във Флинт и някогашна звезда на Мичиган Стейт пропусна 15 от 24 удара.

Шарлот нямаше трети състезател с 10 плюс точки до началото на четвъртата четвърт, когато Грант Уилямс насочи удар. Той вкара 13 в интервала и приключи с 22 точки.

Детройт, в това време, и петимата титуляри означиха двуцифрен брой голове през две и повече четвъртини.