Дания си осигури промоция в Лига А на Лигата на

...

Дания си осигури промоция за сметка на Уелс

Дания си обезпечи промоция в Лига А на Лигата на нациите, откакто завоюва с 2:1 при гостуването си на Уелс. Успехът подсигурява на датчаните първото място в група 4. Те поведоха с гол на Йоргенсен в края на първото полувреме, а Брайтвайте направи 0:2 две минути преди края на постоянното време. Секунди по-късно Гарет Бейл върна едно попадение, само че домакините нямаха сили за освен това.

2 - Wales have lost back-to-back home games in all competitions for the first time since September 2012, when they lost three in succession. Frustration. #WALDEN pic.twitter.com/HTsp9qPnXw
— OptaJoe (@OptaJoe) November 16, 2018
Отборът на Райън Гигс бе надъхан да нападна и пропусна няколко благоприятни условия да поведе. Отлична контраофанзива на Дания наказа рискования метод на домакините, откакто Йоргенсен откри в края на първата част. Тимът на Уелс натисна в опит да обърне мача през второто полувреме, само че получи футболен урок. Каспер Шмайхел направи ослепително избавяне след удар от фаул на Бейл, а две минути преди края Брайтнайте обезпечи стабилен задатък на гостите. Звездата на британците въпреки всичко се разписа, само че опитът за напън в края не докара до изравнителен гол.

УЕЛС - ДАНИЯ 1:2
0:1 - Йоргенсен (42) 0:2 - Брайтвайте (88) 1:2 - Бейл (89)
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Лига на нациите 5 кръг, петък 16 ноември  Уелс 1:2краен резулат  Дания