Дания и Тунис завършиха наравно 0:0 в първия си мач

...

Дания и Тунис направиха първото нулево равенство на Мондиала

Дания и Тунис приключиха наедно 0:0 в първия си мач в групова фаза на Мондиала в Катар. Това беше и първото нулево тъждество на Световното състезание.
Прочетете още
В 22-та минута Йоаким Андерсен насочи удар от отдалеченост, който вратаря на Тунис съумя да избави.

Само малко по-късно Исам Джебали означи, само че голът беше анулиран поради засада.

В 34-та минута Пиер-Емил Хьойберг насочи отдалечен удар по посока на вратата на Тунис, само че Аймен Дамен избави.

В 38-та минута Тунис изпусна много чисто състояние, след като Аиса Лайдуни насочи мощен удар, който мина настрана от вратата.

В края на полувремето тунизийците имаха още едно чисто състояние, откакто Джебали се оказа самичък против Шмайхел, само че датския пазач избави.

В 55-та минута Андреас Сков Олсен вкара гол, само че попадението беше анулирано поради засада.

Микел Дамсгор центрира в наказателното поле на Тунис в 57-ата минута, след което Каспер Долберг стреля с глава, но Аймен Дамен се намеси и избави.

В 69-та минута Кристиан Ериксен насочи топовен изстрел, който Дамен съумя да избие в корнер.

В 71-та минута Тунис имаше искания за дузпа, откакто Йоаким Андерсен игра с ръка в наказателното поле, само че углавен удар не беше отсъден.

В края на мача и Дания имаше искания за дузпа. Ситуацията се прегледа на ВАР, само че углавен удар не беше отсъден.

В другия мач от групата по-късно през днешния ден играят Франция и Австралия.

Дания:  Каспер Шмайхел, Йоаким Андерсен, Симон Кяер (Йеспер Линдстрьом 65 мин.), Йоаким Мееле, Андреас Кристенсен, Томас Дилейни (Микел Дамсгор 45+1 мин.), Кристиан Ериксен, Расмус Кристенсен, Пиер-Емил Хьойберг, Андреас Сков Олсен (Андреас Корнелиус 65 мин.), Каспер Долберг (Матиас Йенсен 65 мин.)

Тунис:  Аймен Дамен, Талби Монтасар, Мериа Ясин, Дилан Брон, Аиса Лайдуни (Фержани Саси 88 мин.), Ельес Шкири, Мохамед Драгер (Уахби Кечрида 88 мин.), Али Абди, Юсеф Мсакни (Ханибал Меджбри 80 мин.), Исам Джебали (Таха Кениси 80 мин.), Анис Бен Слиман (Наим Слити 67 мин.)
Източник: trafficnews.bg