Дания даде сериозна заявка за първото място в група F

...

Размазване: Дания вкара осем безответни гола на Молдова

Дания даде сериозна поръчка за първото място в група F на международните квалификации за шампионата в Катар през 2022 година " Червеният динамит " реализира втора победа, откакто разруши Молдова с 8:0. Това е най-голямата победа за отбора в историята му в мач от квалификации за Мондиал.

Отборът на Каспер Хюлманд означи пет гола в границите на 19 минути през първото полувреме. Каспер Долберг откри резултата от дузпа в 19-ата минута, а това даде началото на буря пред вратата на гостите. Микел Дамсгаард означи идващите две попадения.

Йенс Стригер Ларсен и Матиас Йенсен прибавиха по един гол и резултатът стана 5:0 в 38-ата минута.

Долберг вкара второто си попадение в срещата при започване на втората част. Последва мъртвило преди две от запасите да се разпишат в края. Роберт Сков и Маркус Ингартсен вкараха, с цел да се стигне до разгромното 8:0.
Източник: fakti.bg