Дъжд от изненади белязаха 12-ия кръг на първенството на Първа

...

Дъжд от изненади в Първа лига на МФЛ-Варна. Всички фаворити загубиха мачовете си

Дъжд от изненади белязаха 12-ия кръг на шампионата на Първа лига на МФЛ-Варна, откакто и четирите тима от Топ 4 записаха загуби.

``
В предходния си мач водачът Любимец-13 позволи първо проваляне въобще, а ето, че те станаха две подред. Този път Галин Милков и компания баха надиграни от Балерините с 3:2. Вицешампионите, които демонстрират неуверени игри този сезон, дадоха поръчка, че не са се отказали от упоритостите си за челно класиране, като към този момент са четвърти в таблицата. Лидерът поведе посредством Диян Йорданов още в третата мин., само че отборът на Стоян Жеков сътвори цялостен поврат в идващите три, когато точни бяха Марин Димитров и Радослав Матеев. Румен Николов направи задатъка на Балерините още по-голям в 18-ата мин., а силите на Любимец стигнаха единствено за още едно попадение, дело на Мануел Тахмисян в 29-ата.
Третото си проваляне този сезон записа МФК ЦСКА. Двукратните първенци бяха надиграни с 5:1 от МФК Макао. " Магазинерите " дръпнаха с 3:0 още до почивката, като точни бяха Ивелин Маджаров (9`), Димитър Ангелов (12`) и Теодор Иванов (18`). Роберто Марков върна един гол в 31-ата мин. за " алените ", само че Ивайло Иванов (35`) и Димитър Ангелов (38`) оформиха безапелационния триумф за своя отбор.
Третият в класирането МФК Дубала не съумя да се възползва от провалите на тимовете пред себе си, като на собствен ред отстъпи с 3:4 на МФК Волов. Мартин Богданов (2`) и Милен Маринов (14`) дадоха задатък на бронзовия медалист, само че Добромир Димитров (20`) и Юлиан Загоров (21`) изравниха. Ивайло Станчев още веднъж изведе напред Дубала с попадение в 32-ата мин., само че Волов стигна до цялостен поврат посредством Добромир Димитров (36`) и Николай Войчев (40`) за петата си победа в шампионата.
Лудогорец Доброплодно сдаде четвъртото място след загуба с 1:3 от СОД-DSC. Пламен Весков откри резултата в интерес на " орлите " в 10-ата мин., само че " охранителите " стигнаха до поврат още до почивката с три безответни гола, дело на Делян Колчев (13`), Данаил Дичев (14`) и Светлин Станчев (16`).
МФК Пекарни Чочо записа служебна победа с 5:0 над Godzila, който прикючи присъединяване в шампионата.