Черно море записа разгромна победа в последната си контрола от

...

Черно море разби Добруджа в последната си контрола, Васко Панайотов с хеттрик

Черно море записа разгромна победа в последната си контрола от зимната подготовка. „ Моряците “ на Илиан Илиев разпиляха втородивизионния Добруджа с 5:0 на стадион „ Тича “ във Варна пред повече от 1500 фенове. Хеттрик осъществя Васил Панайотов, а по един път се разписаха Атанас Илиев и Алекс Фернандес.

Преди дуела бе показан тима за пролетния дял от шампионата.

Още във втората минута “моряците ” сътвориха първата заплаха в мача. Дошлият на проби Андреас Калкан бе изведен самичък против вратаря на Добруджа по лявото крило, само че стражът на гостите излезе и съкрати ъгъла на вратата си, и съумя да парира удара. В 7-ата минута Васил Панайотов получи топката в половината на добричлии, напредна и с обмислен изстрел от дъгата на наказателното поле осъществя за 1:0.

В 12-ата минута Черно море можеше да вкара втори гол. Мазир Сула пусна извеждащ пас към Калкан, който напредна в пенала и подаде паралелно на вратата към Атанас Илиев, нападателят стреля от страхотна позиция, само че уцели тялото на защитник.

В 21-вата минута Мазир Сула центрира от фаул към корнера, като прати топката към дъгата на наказателното поле, където Васил Панайотов с воле заби кълбото неспасяемо в мрежата на гостите. В 39-ата минута Атанас Илиев получи към точката на дузпата, обърна се и стреля с левия крайник, само че вратарят на гостите избави.

В 43-ата минута Атанас Илиев засече с глава центриране от фланга и осъществя за 3:0.

Християн Славков, Влатко Дробаров, Берк Бейхан, Цветомир Панов и Алекс Фернандес замениха на почивката Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Дани Мартин, Андреяс Калкан и Мартин Милушев.

В 47-ата минута Алекс Фернандес повиши на 4:0, след асистенция на Цветомир Панов. В 62-рата минута контраофанзива на Черно море приключи с пети гол. Атанас Илиев получи в половината на гостите, напредна по левия фланг и пусна към Васил Панайотов, който вкара своя хеттрик.

Веднага след попадението Велислав Всилев, Мартин Дичев, Николай Златев, Александър Веселински, Уеслен Жуниор, Мишаел Алвес заеха местата на Виктор Попов, Росен Стефанов, Мазир Суа, Атанас Илиев, Васил Панайотов и Пабло Гарсия.

В края Мишаел Алвес напредна по левия фланг и подаде към Мартин Дичев, който самичък против вратаря стреля в навън.

Стартов състав на Черно море:  Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Живко Атанасов, Дани Мартин, Виктор Попов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Мазир Сула, Атанас Илиев