Черно море Тича“ спечели срещу Берое 97:98 във Варна. Наставникът

...

„Черно море Тича“ обърна „Берое“ във Варна

Черно море Тича “ завоюва против " Берое " 97:98 във Варна. Наставникът на „ моряците “ Галин Стоянов не можеше да разчита на четирима играчи – Мартин Коцев, Мартин Йорданов, Цветомир Куртев и Кристиян Кръстев и употребява в мача единствено 7 баскетболисти. Почти същата обстановка бе и за Любо Минчев, като и той употребява същия брой играчи в целия дуел.

В началото на дуела баскетболистите на двата отбора заложиха повече на играта в офанзива. Почти във всяко владеене на топката се реализираше панер. В средата на четвъртината гостите от Стара Загора направиха четири следващи положителни отбрани, осъществиха серия от 6-0 точки и и съумяха вземат преднина. „ Моряците “ съумяха да изравнят след чудесно извършени комбинации, в които на върха постоянно се оказваше Георги Боянов.

Във вторите 10 минути два „ Берое “ се възползваше от битките завоюва под противниковия панер, като по този метод реализираше своите точки. Варненци поддържаха равенството доникъде на четвъртината, само че тройка на Конър Франкпамп даде по този начин мечтаното отделяне в резултата на заралии. До почивката гостите последователно увеличаваха преднината си и се отдръпнаха с задатък от 15 точки – 38:53.

Надстрелването продължи и при подновяването на играта. „ Черно море Тича “ разчиташе повече на дълги офанзиви, до момента в който „ Берое “ изнасяше топката на бързи офанзиви, които биваха осъществени от Александър Янев. Този път стрелбата на домакините потръгна и последователно стартира да топи пасива си, който падна до 7 точки след тройка на Михаил Молдов. Окрилени от страстта, „ моряците “ продължиха във вихрено движение и в последната четвърт стартира единствено с 4 точки за „ Берое “ – 69:73.

Гостите започнаха като „ ужилени “ финалната четвърт и бързо си върнаха удобната двуцифрена преднина след тройка на Янев, само че и това не пречупи домакините, които отново понижиха изоставането си до 4 точки. Четири минути преди финалната сирена Боянов вкара изумителни два коша, като единият бе осъществен със пукотевица обратно и „ моряците “ към този момент бяха на една точка зад „ Берое “ – 84:85. Последва нова добра отбрана, кой на Молдов и „ Черно море Тича “ излезе напред в резултата за първи път след края на първата четвърт. Последните 60 секунди започнаха при резултат 93:93. Тихомир Желев изведе „ Берое “ с точка задатък 25 секунди преди края, само че той фаулира Боянов, който не сгреши от фауллинията. В последната офанзива Франкпамп стреля, само че топката не пожела да влезе и „ Черно море Тича “ се поздрави със втори триумф – 98:97.

За „ Черно море Тича “ Георги Боянов, който прекара всичките 40 минути на терена, приключи с дабъл-дабъл – 39 точки и 17 битки и коефициет на потребно деяние 41.

За „ Берое “ Янев бе най-полезен и осъществя следващия си дабъл-дабъл - 30 точки и 11 битки, като от тях 10 бяха в нахлуване. Станислав Ваклинов също приключи за с дабъл-дабъл 14 т. и 13 битки, преди да напусне дуела в средата на последната четвърт за 5 персонални нарушавания.