Черно море Тича постигна 11-ата си победа в Националната баскетболна

...

Лидерът в НБЛ Черноморец отстъпи в гостуването си на Черно море

Черно море Тича реализира 11-ата си победа в Националната баскетболна лига. В мач от първата шестица на конкуренцията варненският отбор надви над Черноморец Бургас с 89:81. Двата тима изиграха извънредно оспорвана и забавна среща, като домакините изковаха успеха във втората и третата част на мача.

В началото на срещата след две изравнявания Черноморец съумя да поведе с 9:4. Последва серия на гостите, които 5 минути и 20 секунди преди края на първата четвърт поведоха с 8 точки при 15:7. Домакините, след панер на Мартин Коцев, съумяха да понижат до три точки изоставането си при 13:16, само че още веднъж Черноморец сподели класа и с панер на Алекс Уандие съумя още веднъж да дръпне с 8 точки при 23:15 към минута и 45 секунди преди края на първия интервал. Гостите справедливо завоюваха първата четвърт с 26:15.

През втората част домакините демонстрираха доста по-добра игра в офанзива и отбрана и започнаха да топят изоставането си. Шест минути и 8 секунди преди почивката Черно море Тича изравни при 33:33 с тройка на Венелин Христов. Малко по-късно гостите още веднъж поведоха с 5 точки при 33:38, само че последва ново равнене при 38:38. На полувремето резултатът бе 46:43 за Черноморец.

Домакините продължиха положителната си игра и след почивката. Малко повече от 4 минути преди края на третата част преднината на домакините стана 10 точки при 63:53 след пробив и панер на Къртис Джоунс. Гостите реагираха със 7 следващи точки след несполучливи офанзиви на Черно море Тича и понижиха изоставането си до три точки 60:63. Преди решителната последна част задатъкът на домакините бе 9 точки – 73:64.

Гостите започнаха по-добре последния интервал и за малко повече от три минути игра вкараха 7 против 3 точки и понижиха изоставането си до 5 точки – 71:76. Две минути и 40 секунди преди края на срещата с панер на Къртис Джоунс Черно море Тича поведе с 12 точки при 85:73. Домакините, подкрепяни от правилните си почитатели, съумяха да запазят задатъка си и справедливо завоюваха мача с 89:81.

Андрей Иванов от Черноморец приключи мача с дабъл-дабъл – 17 точки и 11 битки.

Черно море Тича има и 13 загуби. Черноморец е с 19 победи и 5 провали.