Черно море победи с 2:1 втородивизионния тим на Добруджа в

...

Черно море победи Добруджа в контрола

Черно море победи с 2:1 втородивизионния отбор на Добруджа в контролна среща, играна на стадион "Тича " във Варна. За "моряците " се разписаха Велислав Василев (18) и Павел Георгиев (90), а Димитър Алексиев (58) вкара гола за гостите.

Първото съществено състояние в срещата бе за гостите в 10-та минута. Иван Цачев бе изведен в отлична позиция против вратаря на домакините Иван Дюлгеров, само че стреля неопределено. В 15-та минута Исмаил Иса можеше да открие резултата, само че вратарят на Добруджа Иван Ангелов съумя да парира удара. Домакините откриха резултата в 18-та минута. Зе Гомеш центрира в наказателното поле към далечната греда, където връхлитащият Велислав Василев с глава вкара за 1:0. В 38-та минута Исмаил Иса стреля от добра позиция, само че неопределено. В 44-та минута вратарят на гостите получи червен картон за нарушаване отвън наказателното поле, само че на неговото място влезе аварийният пазач на Добруджа Димитър Илиев. При последвалия свободен удар Пабло Гарсия стреля рисково, само че вратарят Димитър Илиев избави. В 51-та минута Исмаил Иса навлезе в наказателното поле и стреля рисково, само че вратарят Димитър Илиев съумя да избие топката в корнер. В 62-та минута Пабло Гарсия можеше да означи втори гол за Черно море. Той опитва отдалечен прехвърлящ удар от повече от 40 метра, само че за шанс на гостите топката мина на сантиметри настрана от вратата. В 68-та минута Добруджа изравни резултата. Димитър Алексиев бе изведен в добра позиция отдясно и с техничен удар вкара за 1:1. В 77-та минута Исмаил Иса засече с глава топката след центриране отляво на Калин Георгиев, само че вратарят Димитър Илиев улови топката. В 90-та минута Исмаил Иса навлезе в наказателното поле на гостите и пусна топката паралелно на голлинията, а Павел Георгиев от непосредствена непосредственост вкара победния гол за домакините.