Черно море победи Локомотив Пловдив с 3:1 в домакинството си

...

Черно море се справи с Локо Пд, Арда с историческа първа точка

Черно море победи Локомотив Пловдив с 3:1 в семейството си от първия кръг на Ефбет Лига. Варненци дадоха поръчка за положително показване през този сезон, показвайки добра игра, с която стигнаха до цялостния поврат през днешния ден.
 Лудогорец стартира с победа над Царско село, дъжд провали дебюта на Арда
Пред погледа на селекционера на националния тим Красимир Балъков, Анте Аралица (15`) даде задатък на гостите с глава след центриране на Георги Илиев от корнер, само че " моряците " стигнаха до цялостния поврат.

Аристоте Ндонгала (30`) възвърне равенството, а Исмаил Иса (51`) изведе Черно море напред в резултата. Капитанът на Локо пловдивчани Димитър Илиев (68) пък си означи безразсъден автогол в опита си да пресече центриране.

По-рано през днешния ден историческият мач в Кърджали сред Арда и Ботев Пловдив приключи без победител, а и без да бъдат маркирани попадения в него.

Двубоят беше пресечен в 4-ата си минута през вчерашния ден, след което бе отсрочен с 24 часа от рефера Станислав Тодоров. Днес мачът се организира, започвайки точно от четвъртата минута.

Голове не бяха осъществени, като ситуациите за осъществяване на подобен не бяха доста. По-скоро домакините могат да съжаляват за пропуснатата опция да завоюват цялостен актив от 3 точки.

В другия мач, който се игра през днешния ден Славия започва новия сезон с трагична победа с 3:2 над гостуващия Витоша Бистрица. Мачът бе изпълнен с обрати, като " белите " демонстрираха повече класа и воля за победа.

Георги Амзин даде звук на головата фиеста в 11-ата минута, само че единствено две по-късно Янис Карабельов изравни. В 28-ата още веднъж Витоша поведе, откакто Емил Гъргоров бе прецизен.

След почивката обратът стана цялостен. Първо Кацарев сгреши неприемливо в 60-ата, от което се възползва Дарко Тасевски, а в края на дуела Калоян Кръстев вкара хубав гол с глава за крайното 3:2.
Източник: offnews.bg