Черно море II победи с 3:1 Спартак II във варненското

...

Черно море спечели варненското дерби със Спартак при дублиращите отбори

Черно море II победи с 3:1 Спартак II във варненското футболно дерби при дублиращите тимове. Двубоят от третия кръг на Трета лига-Североизточна група се игра на стадион " Тича " пред солидно количество последователи и на двата тима.

" Соколите " съумяха да поведат с гол от дузпа, само че " моряците " стигнаха до цялостен поврат като изравниха още преди почивката, а през второто полувреме прибавиха две попадения.

В 26-ата минута Мартин Янакиев откри за гостите от дузпа, отсъдена за неразчетен шпагат на Георги Венциславов против Евгени Илиев. В добавеното време на първата част Пламен Аршев с глава съумя да изравни.

" Моряците " стартираха стремително втората част, като в 48-ата минута съумяха да стигнат до цялостен поврат. Велислав Боев върна топката на вратаря Никола Виденов, който се забави да изрита, Кристо Яначков съумя да я открадне, подаде към Николай Златев, който с удар от придвижване осъществя за 2:1. В 59-ата минута Берк Бейхан стреля рисково от далечна отдалеченост, а топката срещна страничната греда. В 76-ата Николай Златев бе изведен самичък против Никола Виденов и копна топката над стража за 3:1.

Това бе трета поредна победа за играчите на Иван Николов, които са с цялостен актив от 9 точки, до момента в който възпитаниците на Димитър Трендафилов имат един триумф, едно проваляне и един мач по-малко.

Съставите:

Черно море II: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 11. Константин Грахльов, 39. Николай Златев, 3. Георги Венциславов, 2. Борис Стойков, 8. Пламен Аршев, 29. Берк Бейхан, 22. Николай Костадинов, 17. Мартин Милушев, 9. Кристо Яначков (1. Денислав Стойчев, 21. Петър Маринов, 16. Димитър Павлу, 25. Димитър Ковачев, 15. Дейвид Луканов, 6. Мартин Банев, 23. Александър Киров, 13. Радослав Петров, 10. Толга Мюрвет)

Спартак II: 89. Никола Виденов, 13. Стефан Стефанов, 3. Кристиян Курбанов, 81. Мартин Гръчки, 77. Любослав Маринов, 78. Мартин Стоилов, 7. Евгений Илиев, 88. Симеон Иванов, 19. Мартин Янакиев, 18. Хидает Хюсеин, 10. Александър Йорданов (23. Стефан Петков, 2. Велислав Боев, 6. Александър Трендафилов, 8. Николай Димитров, 5. Николай Василев, 22. Стефан Стоянов, 75. Никола Владев, 99. Даниел Халачев, 9. Александър Александров, 31. Баръш Николаев)

Главен арбитър: Кристиян Тодоров

Източник: petel.bg