Челси и Рома завършиха наравно 3:3 в един от най-интересните

...

"Рома" изпусна "Челси" в зрелище на "Стамфорд Бридж"

" Челси " и " Рома " приключиха наедно 3:3 в един от най-интересните мачове от Шампионската лига през сегашния сезон. Вицешампионът на Италия обаче може да съжалява, че не взе трите точки, защото малко повече от четвърт час преди края водеше с 3:2, откакто реализира цялостен поврат от 0:2.

Резултатът откриха домакините с гол на Давид Луис в 11' - мощен шут от отдалеченост право в долния десен ъгъл на вратата, защитавана от Алисон. Последва един интервал, в който гостите имаха самодейността, само че " Челси " удвой посредством Еден Азар (37').

" Римските вълци " бързо отвърнаха на удара с попадение на Александър Коларов пет минути преди почивката - 1:2.

През втората част Един Джеко се разписа на два пъти (64' и 70'). Така босненецът даде задатък на " Рома " за пръв път в мача. " Джалоросите " обаче не го опазиха дълго и още в 75' Азар възвърне равенството.

В последните секунди италианците въпреки всичко имаха златен късмет да си тръгнат със заслужени 3 точки, само че Тибо Куртоа отрази изстрел от близо на резервата Алесандро Флоренци.

Така " Челси " резервира първото си място в трета група със 7 точки, а отборът на " Рома " заема втората позиция с 5. " Атлетико " Мадрид остава трети с 2. " Карабах " е на дъното с един пункт.