Челси е новият носител на Лига Европа! Сините разпердушиниха Арсенал

...

Челси триумфира в Лига Европа

Челси е новият притежател на Лига Европа! " Сините " разпердушиниха Арсенал с 4:1 и то за едно полувреме във финала в Баку. След скучна първа част " синята " буря разплака топчиите с четири попадения след почивката. Головот шоу стартира Оливие Жиру в 49-ата минута след страховит гол с глава. Вторият гол вкара Педро, а малко по-късно Еден Азар осъществя дузпа за класиката 3:0. Арсенал се върна в дуела след попадение украшение на резервата Йови, само че това бе за малко. Азар осъществя второто си попадение в дуела и реши нещата.
Това втори трофей за " сините " от Лига Европа след триумфа през 2013 година.
Арсенал губи пети край в европейските клубни шампионати. " Топчиите " имат единствено една купа отвън Англия - тази от КНК през 1994 година. " Топчиите " изтърваха близо 9 милиона евро и няма да играят в Шампионската лига на есен. Унай Емери пък, който завоюва три пъти подред Лига Европа със Севиля губи първия си край в тази конкуренция.
Източник: standartnews.com