Чехия отстъпи с 2:3 на Северна Ирландия в контрола, играна

...

След победата над Англия, чехите се изложиха срещу Северна Ирландия

Чехия отстъпи с 2:3 на Северна Ирландия в контрола, играна в Прага. Поражението пристигна единствено няколко дни след сензационната победа над Англия в ероквалификациите. Чехите играха много отпуснато и още на полувремето изоставаха с 0:3, след което върнаха два гола, само че не съумяха да избегнат загубата.

Гостите откриха посредством Пади Макнеър в 9-ата минута, а в 23-ата се разписа и Джони Еванс. В края на полувремето прецизен беше още веднъж Макнеър, който се възползва от подаване на Стивън Дейвис.

След почивката бяха направени доста смени и домакините взеха самодейността. Те вкараха два гола за две минути посредством Владимир Дарида (67’) и Алекс Крал (68’), само че в оставащите минути Северна Ирландия удържа преднината си.