Бургас. На провелото се в град Пловдив Държавно Първенство“ по

...

Бургас: Фехтовалните клубове от града спечелиха множество отличия от Държавното първенство в Пловдив

Бургас. На провелото се в град Пловдив „ Държавно Първенство “ по фехтовка за деца до 11 и 13 години завоюваха редица призови класирания. Това оповестиха от пресцентъра на Община Бургас . Младите бургаски мускетари демонстрираха забележителни умения и себераздаване. При най-малките Никола Миланов – „ Корсар “, завоюва златния орден, а при девойките в същата възрастова група Габриела Георгиева – „ Маркели “, влезе в челната осмица. При девойките до 13 години три от състезателките на „ Корсар “ – Бургас откриха място в осмицата: Даниела Петкова завоюва сребърен орден, Кристина Бандрамалиева взе бронза, а Жаклин Македонова остана на крачка от почетната стълбичка, заемайки 5-то място. Виктор Китенов завоюва 3-то място при момчетата, а Иван Колев влезе в първите осем. В отборната конкуренция за девойки до 13 години, първият тим на „ Корсар “, в състав Даниела Петкова, Кристина Бандрамалиева и Жаклин Македонова, завоюва сребърните медали, отстъпвайки на финала на различен представител на Фехтовална академия „ Етрополски “ – тима на „ Свечников “ – София. При момчетата първият тим на „ Корсар “, в състава Виктор Китенов, Иван Колев и Боян Димитров, завоюва бронзовите медали. За отбелязване е и петото място на младия тим на ФК „ Несебър “ в конкуренцията на 17 тима от цялата страна.
Източник: focus-news.net