Бразилският Палмейрас победи парагвайския Либертад с 3:0 в мач-реванш от

...

Палмейрас на 1/2-финал за Копа Либертадорес

Бразилският Палмейрас победи парагвайския Либертад с 3:0 в мач-реванш от четвъртфиналите за Копа Либертадорес. Голове означиха Густаво Скарпа в 21-ата минута, Рони в 68-ата минута и Габриел Менино в 82-ата минута. В 64-ата минута бранителят на Либертад Иван Пирис бе изпъден с червен картон.

В първата среща на 9 декември, тимовете приключиха 1:1. Така Палмейрас завоюва с общ резултат 4:1 и стана първият полуфиналист в шампионата.

Бразилският тим ще играе против спечелилия от двойката Ривър Плейт (Аржентина) - Национал (Уругвай). В първия дуел аржентинският тим победи с 2:0, а втората срещата е на 18 декември.

Останалите участници в полуфиналите ще бъдат избрани в конфликтите сред бразилските Гремио и Сантос (първият мач приключи 1:1), както и аржентинските Бока Хуниорс и Расинг, които ще изиграят първия си мач на 17 декември.