Бразилският национален отбор се класира за четвъртфиналите на световното първенство

...

В ритъм Бразилия преодоля Мексико и стигна четвъртфиналите на световното

Бразилският народен тим се класира за четвъртфиналите на международното състезание по футбол. Воденият от Тите състав се наложи с 2:0 против Мексико.

" Селесао " изигра най-хубавия си мач на шампионата в Русия и заслужи мястото си в идната фаза. Успехът в Самара пристигна след головете на Неймар и Роберто Фирмино.

Следващият противник на Бразилия ще е спечелилият от мача сред Белгия и Япония.

" Селесао " стана най-резултатният тим в историята на международните шампионати. С двата си гола против Мексико южноамериканците към този момент имат общо 228 попадения на международни финали, като оставиха Германия (226) на второто място.

Мексиканците започнаха добре мача с проведена игра. Постепенно бразилският тим пое надзор и се насочи в нахлуване.

" Селесао " провежда няколко хубави и рискови офанзиви през първата част. Най-доброто състояние пристигна в 25-ата минута, когато Неймар влезе от ляво в наказателното поле и от близко стреля, само че Гийермо Очоа избави с адна ръка.

Малко по-късно вратарят на мексиканците се оправи и с удар на Габриел Жезус.

Бразилците продължиха да нападат и да основават повече рискове и след почивката. Тогава пристигнаха и головете на Неймар и Фирмино.