Бразилският Атлетико Паранаензе“ спечели Копа Судамерикана, като надделя след дузпи

...

„Атлетико Паранаензе“ спечели Копа Судамерикана

Бразилският „ Атлетико Паранаензе “ завоюва Копа Судамерикана, като надви след дузпи – 1:1 в постоянното време и продълженията /4:3 при ударите от бялата точка/, над колумбийския „ Хуниор “ във финалния мач-реванш в Куритиба.

Първата среща в колумбийския град Баранкиля също бе приключила 1:1.

Копа Судамерикана е вторият по мощ клубен шампионат в Южна Америка, еквивалент на Лига Европа на Стария континент.

„ Атлетико Паранаензе “ поведе посредством Пабло Фелипе в 26-ата минута, а Тео изравни за „ Хуниор “ в 57-ата за 1:1.

В продълженията колумбийците пропуснаха углавен удар в 111-ата минута, като Харлан Барера стреля в навън.

Наложи се дузпи да дефинират носителя на трофея, а при тях по-точни бяха бразилските футболисти, които победиха с 4:3.
Източник: bnr.bg