Брайтън записа пети успех в 6 мача и е трети

...

Герой от пейката издърпа Брайтън срещу новак в Англия

Брайтън записа пети триумф в 6 мача и е трети във Висшата лига досега. " Чайките " имат 15 точки след триумфа си пред лична аудитория с 3:1 след поврат против Борнемут. Две попадения означи японецът Каору Митома.

Футболистите на Брайтън трябваше да превъзмогнат и наивна неточност на вратаря им Барт Вербруген, който в 25-ата минути изгуби топката пред наказателното поле, от което се възползва Доминик Соланке, извеждайки Борнемут напред.

Домакините имаха късмет да изравнят в добавеното време на първата част, и то след автогол на Милош Керкез, който не се разбра със своя вратар и насочи топката в мрежата му. Появата на Митома незабавно даде резултат и в 46-ата минута резултатът към този момент беше 2:1. Японският национал реши всичко с попадение с глава в 77-ата минута.