Брайтън спечели с 1:0 срещу Нотингам Форест у дома. Единственият

...

Брайтън би Нотингам, остава в битката за топ 7

Брайтън завоюва с 1:0 против Нотингам Форест вкъщи. Единственият гол в мача падна през първото полувреме като бранителят на гостите Омобамиделе вкара топката във вратата си. Форест остана над зоната на изпадащите, като разликата пред Лутън е единствено 3 точки. Брайтън постави края на серия от три следващи загуби и с този триумф към този момент е с 42 точки и към този момент има вяра в възможностите си за седмата позиция.

Решителните минути в дуела бяха към 30-а. Първо Брайтън вкара за 1:0 в 29-а минута. Пряк свободен удар бе изпълнен точно от Паскал Грос, а бранителят на гостите Андрю Омобамиделе си означи автогол. Само две по-късно нападателят на Нотингам Форест Дивок Ориги излезе самичък против вратаря на Брайтън Барт Фербрюген, само че не съумя да прати топката в мрежата.

През цялото второ полувреме Форест се опита да изравни, само че нямаше чисти обстановки за отбелязване на гол.