Брайтън победи като гост Мидълзбро с 5:1 в мач от

...

Брайтън разгроми Мидълзбро като гост и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп

Брайтън победи като посетител Мидълзбро с 5:1 в мач от третия кръг на ФА Къп. Головете за " чайките " бяха дело на Паскал Грос, Адам Лалана, Дениз Ундав и на два пъти Алексис МакАлистър. Единственото попадение за домакините означи Чуба Акпом.

Още в 8-та минута Паскал Грос се възползва от неточност в отбраната на Боро и съумя да открие резултата. Само пет минути по-късно Чуба Акпом възвърне равенството след презицен пас на Райън Джайлс. Брайтън последователно стартира да управлява дуела и в 29-та минута Адам Лалана бе наморен от Кауро Митома, а полузащитникът още веднъж изведе " чайките " напред в резултата.

Втората част за Мидълзбро бе пагубна, като тимът насочи едвам един удар, а гостите от Брайтън цели 10. В 53-та минута появилият се като запаса на полувремето Алексис МакАлистър направи резултата 3:1 в интерес на своя тим. Двата тима направиха разнообразни промени, само че 10 минути преди края на постоянното време, Алексис МакАлистър вкара второто си попадение в мача, откакто приключи добър пас от Паскал Грос.

Две минути преди края на срещата Дениз Ундав оформи крайното 5:1, откакто Сони Марч му даде прекрасен пас, а резервата, появила се 7 минути по-рано, не сбърка и се разписа с акуратен удар.