“Ботев (Враца) измъкна 1:1 от “Витоша в БистрицаВалери Божинов направи

...

Валери Божинов се разписа след 400 без два дни

“Ботев ” (Враца) измъкна 1:1 от “Витоша ” в Бистрица

Валери Божинов направи голов дебют за 15-ия тим в кариерата си “Ботев ” (Враца).

Той откри резултата при равенството на новака в елитната ни група против “Витоша ” на стадиона в Бистрица.

Това бе първият му гол в формален мач от 12 август 2017 година, или преди 398 дни, когато откри резултата за “Лозана ” при успеха с 3:1 над петодивизионния “Пайдемьолин ” за купата на Швейцария.

След това за “Риека ” не съумя да се разпише.

Божинов вкара в 27-ата минута, откакто откри с пас от центъра Петър Атанасов, който му центрира назад и от ждроб някогашният състезател на “Манчестър Сити ” и “Ювентус ” откри резултата.

10 минути по-късно обаче Ивайло Лазаров изравни. След това съдията Станислав Ставров подмина нарушаване против Григор Долапчиев в наказателното поле на гостите.

През втората част “Витоша ” изпусна няколко неповторими положения да завоюва мача.

В 80-ата минута Божинов бе заменен от Валери Домовчийски.

Дебютът на Божинов бе почетен и от националния селекционер Петър Хубчев, който изгледа дуела от трибуните на кокетния стадион в Бистрица. Имаше и много хора от Враца на мача.
Източник: dnesplus.bg