Ботев (Вр) 1 : 0 ФК ЦСКА 1948 38′ Източник:

Ботев - ФК ЦСКА 1948 1:1, по една вкарана дузпа и от двата отбора

ФК ЦСКА 1948
 38′  Снимка 635979
Източник:
36′
ГООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! ДУЗПА! ЧОЧЕВ! 1:1! Инкасираното попадение ядоса звездната селекция на гостите, които по-късно пропиляха още една добра обстановка посредством Ивайло Чочев, който стреля над горната греда. Така се стигна до 36-ата минута, когато ФК ЦСКА 1948 също получи правото да извърши дузпа. В този случай ВАР сподели на Драганов, че Браян Мендоса непозволено си е оказал помощ с ръка при центриране в полето на Ботев (Враца). Зад топката застана Чочев, който прати Бариос в противоположния ъгъл за 1:1!
23′
ЕЛИТОН! Бронзовият медалист от сезон 2022/23 на efbet Лига можеше да отговори уместно на предизвикването в 23-ата минута. По остаряла традиция, Елитон се включи при корнер за своя отбор и още веднъж се измъкна задоволително добре, че да насочи изстрел с глава. Точността му липсваше, а опит за добавка се провали и нигериецът Руни Ева.
 Снимка 635977
Източник:
17′
ГООЛ ЗА БОТЕВ! 1:0! БРАЯН ПЕРЕА! ДУЗПА!  С оглед протичащото се на терена, Ботев (Враца) справедливо поведе в резултата с настъпването на 17-ата минута. 180 секунди преди този момент Браян Переа беше съборен в наказателното поле от изблъскалия го в тил Емил Ценов. Реферът Драго Драганов се нуждаеше от помощта на ВАР-асистентите си, които го увериха, че нарушаване във въпросната обстановка има и дузпата би трябвало да бъде дадена. С виновната задача се нагърби Браян Переа, който постави завършек на головата си суша с чудесно осъществяване.
16′
Емил Ценов получава жълт картон.
10′
КАКВА ВЪЗМОЖНОСТ! Селекцията на Христо Янев не спираше да тормози тромавата защита на ФК ЦСКА 1948. В 10-ата минута Спас Георгиев се измъкна отдясно, след което насочи чудесно центриране към дузпата за Браян Переа. Колумбиецът изпревари двойката централни бранители на столичани Петров-Елитон, само че в сюблимния момент се размина с нанасянето на може би голов изстрел.
4′
НАУМОВ! Ботев (Враца) можеше да съкруши своя конкурент още с първата си сериозна офанзива в мача. Марко Мажуга направи прекрасен пробив по фланга, след което пусна за Даниел Генов. Капитанът стреля технично от границата на наказателното поле, само че Даниел Наумов се намеси фундаментално и отърва  " алените " от гола.
 Снимка 635976
Източник:
2′
Определено тимът на ФК ЦСКА 1948 изглеждаше този, който е пределно стимулиран за спечелването на трите точки. Още с първия съдийски сигнал възпитаниците на Николай Панайотов се впуснаха в офанзива, а Педриньо реши да опитва ексцентричен удар от въздуха, който обаче не затрудни по никакъв метод стража на домакините.
1′

1′
НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!
 Снимка 635972
Източник:
Състав 34. Федерико Рубио 29. Даниел Наумов 23. Браян Мендоса 18. Ивайло Чочев - КАПИТАН 28. Едуардо Кунде 10. Георги Русев 20. Мартин Христов 21. Емил Ценов 7. Момчил Цветанов 24. Ерденис Гурища 77. Стефан Велев 8. Педриньо 18. Диого Барбоса 19. Руни Ева 9. Даниел Генов - капитан 87. Симеон Петров 10. Спас Георгиев 5. Хелитон Дос Сантос 14. Марко Мажуга 15. Симеон Василев 19. Браян Переа 20. Антонио Вутов Треньор Христо Янев Николай Панайотов Резерви 76. Красимир Костов 33. Генадий Ганев 8. Митко Панов 9. Видар Кяртенсон 11. Жан Пиер Да Силва 23. Емил Виячки 21. Бубакар Траоре 4. Мики Орачев 4. Луиз Фелип 17. Никола Илиев 37. Марио Киконда 39. Парвиз Умарбаев 24. Мартин Смоленски 6. Стив Фуртадо 3. Мартин Кавдански 99. Радослав Кирилов 16. Красимир Тодоров 11. Бирсент Карагарен
Ботев (Враца) и ФК ЦСКА 1948 откриват 12-тия кръг в родното състезание efbet. Футболистите на Христо Янев посрещат тези на Николай Панайотов в 17:30 часа през днешния ден, а срещата на стадион " Христо Ботев " във Враца ще бъде ръководена от Драгомир Драганов.

Напоследък Ботев (Враца) се намира във напредък, който е обвързван най-много с идването на Христо Янев. Под управлението на някогашния национал врачани победиха Берое и взеха точка като посетител на Хебър (Пазарджик) на Любослав Пенев. ФК ЦСКА 1948 е на другия полюс и се намира в декаданс, като последната победа на " алените " датира от 28 август, когато момчетата на Николай Панайотов завоюваха гостуването си на Славия. Успехът в " Овча купел " беше последван от загуба и две равенства.

Както е известно, до края на полусезона Ботев (Враца) ще бъде без един от главните си футболисти - халфът Чавдар Ивайлов, който пострада, откакто в изблик на нерви изритал вратата на съблекалнята. Очаква се в сметките на Янев да бъде реализаторът Браян Переа, който някогашният ментор на ЦСКА не можеше да употребява в своя дебют против Берое поради наказване.
 Панайотов: Никой не ми дава препоръки, имам поддръжката на управлението

Даде конференция

Колкото мачът е значим за врачани, толкоз е и за ФК ЦСКА 1948. Загуба ще понижи още повече възможностите на " алените " от Бистрица да намерят място в шестицата - към днешна дата те са седми в подреждането, с две точки по-малко от Лудогорец, като и двата състава имат еднакъв брой изиграни мачове. Николай Панайотов ще може да разчита на главния боеприпас футболисти на: Ивайло Чочев, Георги Русев, Радослав Кирилов, Даниел Наумов и прочие
 Христо Янев: Поздравявам тима за метода, по който излезе от тежката обстановка

Наставникът на варачани удовлетворен от играта през второто полувреме

Най-младият треньор в efbet Лига съобщи преди дуела, че чака реакция от своя тим във Враца - в медиите излезе информация за съществено напрежение в съблекалнята на " алените " след равенството с Берое. Панайотов сподели още, че има поддръжката на клубното управление и че никой не му се бърка в работата.