Ботев (Пловдив) победи у дома Етър с минималното 1:0 и

...

Ботев Пловдив е все по-близо до плейоф за Лига Европа

Ботев (Пловдив) победи вкъщи Етър с минималното 1:0 и се класира за финала за седмото място в efbet Лига. " Канарчетата " отстраниха " болярите ", а в случай че победят Черно море, който в профил Арда след 1:0, ще продължат фантазията си за Европа. Победителят от мача сред „ жълто-черните” и „ моряците” във Варна тази събота ще играе заключителен дуел с третия в крайното класиране на първата шестица за място в Лига Европа.

Домакините имаха предимство през първата част, само че мъчно стигаха до нещо по-интересно пред вратата на Етър. Дори „ болярите” първи стигнаха до състояние, когато в 12-ата минута Яни Пехливанов стреля рисково от границата на наказателното поле, само че Георгиев улови топката.

Все отново в 28-ата минута „ канарчетата” поведоха, откакто Джонатан лиши топката пред наказателното поле на гостите и подаде към Вутов, който с шут по земя от 20 метра откри долния ляв ъгъл на Господинов за 1:0.
Източник: fakti.bg