Ботев Пловдив победи с 2:1 Локомотив София като гост в

...

Ботев Пловдив спечели след пет мача суша

Ботев Пловдив победи с 2:1 Локомотив София като посетител в дуел от 35-ия кръг. Жълто-черните прекъснаха серия от пет следващи дуела без триумф. Триумфът е първи за отбора под управлението на.

Домакините бяха доста по-активни в първия половин час и на няколко пъти пропуснаха да поведат в резултата. Все отново в 34-ата минута Антонио Вутов осъществя дузпа за 1:0. Само пет минути по-късно обаче Рой Херман изведе Минков самичък против Бубакар Гайе – 1:1.

През втората част пловдивчани доближиха и до второ попадение. Матеус Дуарте би, Георги Аргилашки хвана топката и даде началото на контраофанзива. Антонио Перера подаде на Абдулайе Траоре и вкара за 1:2.

В спомагателното време реферът Валентин Железов отсъди дузпа за игра с ръка на Мартин Ситев. После обаче съдията се съветва с ВАР и промени решението си. В последните секунди Карлос Франса получи втори жълт и надлежно червен картон. Така Локомотив приключи мача в понижен състав.

Столичани останаха на девето място, до момента в който Ботев Пловдив заема десета позиция.
Източник: flashnews.bg