Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 направиха равенство 0:0 в двубой

...

Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 завършиха при нулево реми на Колежа

Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 направиха тъждество 0:0 в дуел от 28-ия кръг на Първа лига, игран на стадион " Христо Ботев " в Пловдив. " Канарчетата " могат да съжаляват, че не зарадваха своите почитатели с победа, откакто преобладаваха в огромна част от дуела на " Колежа " и сътвориха повече рискове за гол.

Най-добрият късмет за домакините се откри в 72-та минута, когато страховит удар на Мохамед Брахими срещна гредата, откакто не остави никакви шансове на вратаря на " алените " Петър Маринов. Маринов обаче бе на мястото си при други обстановки, като отрази общо осем точни удара към вратата си.

Така Ботев пропусна добър късмет да влезе в топ 6 и остава на 9-та позиция в класирането с 38 точки. ЦСКА 1948, Крумовград и Арда са тъкмо пред Ботев, единствено с точка повече, като борбата за присъединяване в първата шестица ще продължи до последния кръг на постоянния сезон.