БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун вкара 32 точки, Дерик Уайт

...

Браун и Уайт повеждат атаката на Селтикс с 3 точки, задвижвайки Бостън до 120-95 победа над Кавалиърс в мач 1

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун вкара 32 точки, Дерик Уайт направи седем тройки и добави 25, и Бостън Селтикс надиграха Кливланд Кавалиърс със 120-95 във вторник вечерта в мач 1 от серията от втория кръг на плейофите.

Джейсън Тейтъм приключи с 18 точки и 11 битки, с цел да помогне на Селтикс да пернат през второто полувреме.

Кавалиърс направиха 11 от 42 от диапазона за 3 точки и поддържаха темпото рано. Но Селтикс бяха още по-ефективни извън, свързвайки се на 18 от 46 оттатък дъгата за мача.

Това оказа помощ на Бостън да придвижи преднина от 15 точки в четвъртата четвърт. След това Селтикс започнаха последния интервал със серия 10-2, с цел да усилят преднината си до 102-79.

Донован Мичъл имаше 33 точки и шест асистенции за Кавалиърс. Той е четвъртият състезател в историята на лигата, който отбелязва 30 или повече точки в шест следващи откриващи серии от плейофи, присъединявайки се към Майкъл Джордан (три пъти), Коби Брайънт и Уилт Чембърлейн.