Борусия (Дортмунд) сложи край на кошмарната си серия от осем

...

Край на кошмарната серия за Дортмунд в дебюта на новия треньор

Борусия (Дортмунд) постави завършек на кошмарната си серия от осем мача без победа за състезание и общо девет срещи във всички шампионати. „ Жълто-черните ” завоюваха с 2:0 при визитата на Майнц 05 в среща от междинния 16-и кръг на немската Бундеслига. Мачът бе дебют за новия треньор на вестфалци Петер Щьогер, уволнен преди повече от седмица от последния Кьолн и заменил на поста освободения преди дни холандец Петер Бос.

През първата част „ алените ” и гостите от Дортмунд не съумяха да си отбележат гол. Домакините бяха по-активни в началните минути, само че по-късно отстъпиха самодейността на вестфалците.

Малко след почивката „ жълто-черните ” поведоха с попадение на Сократис Папастатопулос (55). Играчите на Петер Щьогер продължиха да търсят гола и подпечатаха триумфа си малко преди края посредством Шинджи Кагава (89), който бе изведен от голмайстора на отбора Пиер-Емерик Обамеянг.

Така след осем кръга суша (3 равенства и 5 загуби) Борусия (Дортмунд) още веднъж завоюва и излезе най-малко краткотрайно на четвърта позиция с 25 точки. Майнц 05 е 14-и с 16 точки преди останалите срещи от кръга.