Борусия Дортмунд се класира за четвъртфиналите на , след като

...

Борусия Дортмунд се справи с ПСВ след 2:0

Борусия Дортмунд се класира за четвъртфиналите на, откакто победи ПСВ Айндховен с 2:0. Първият мач в Нидерландия приключи 1:1. Жребият за идната фаза на шампионата е в петък.

Жълто-черните поведоха още в самото начало на дуела след попадение на Джейдън Санчо. Англичанинът се завърна в Шампионската лига за Борусия слд пауза от четири години. И се разписа в третата минута за 1:0.

Вторият гол за отбора на Еден Терзич осъществя Марко Ройс в 95-ата минута. Той се възползва от неточност на последния бранител на ПСВ, който се подхлъзна. Ройс излезе единствено против вратаря Бенитес и с лекост го преодоля за 2:0. Така Борусия стигна до последните осем в шампионата за първи път от три години насам.

В 77-ата минута пък гол на Никлас Фюлкруг за жълто-черните беше анулиран поради засада. ПСВ също имаше шансове за попадение, както и повече удари към вратата, само че не съумя да преодолее Кобел., а Де Йонг изпусна от чиста позиция секунди преди Ройс да вкара за 2:0.
Източник: flashnews.bg