Борусия (Дортмунд) се класира за 1/8-финалите на Купата на Германия,

...

Дортмунд се изпоти, но е на осминафинал за Купата на Германия

Борусия (Дортмунд) се класира за 1/8-финалите на Купата на Германия, откакто победи като посетител с 2:0 тима на Хановер 96, който се намира на пето място във краткотрайното класиране на Втора Бундеслига.

Гостите поведоха още в 11-ата минута, когато Брант много елегантно намери Мукоко, който замени подавания с Азар и съвсем от аутлинията потърси остро паралелно подаване. Брайт Арей-Мби протегна крайник и отклони топката, която мина под плонжа на Вайнкауф и влезе в близкия му ъгъл - автогол и преднина за Дортмунд.

До почивката дуелът бе много равносилен, като домакините също имаха положителни шансове да изравнят, само че на два пъти Кобел се намесваше добре, след като Нилсен излизаше самичък против него. Мален пък пропусна да удвои задатъка на Борусия.

В 70-ата минута Белингам бе фаулиран от Нойман в наказателното поле - дузпа за Борусия. Английският национал извърши наказателния удар с мощен удар, удвоявайки задатъка на гостите.

Пет минути преди края Адейеми получи пряк червен картон, защото фаулира Кьон като финален човек в отбраната на Борусия. Това обаче не промени нищо във връзка с крайния излаз.